Crossfit zyskał w ostatnich latach ogromną popularność. Nic dziwnego, bo w końcu to trening, dzięki któremu możemy kompleksowo zadbać o całe swoje ciało i kondycję. Pytanie nie powinno więc brzmieć czy warto, ale dlaczego warto ćwiczyć crossfit. Sprawdźcie.

Jeden trening, wiele funkcji

Najważniejsza zaleta crossfitu to fakt, że jeden trening spełnia wiele funkcji. Pomaga spalać tłuszcz, rzeźbić sylwetkę i poprawia kondycję. Dzieje się tak ze względu na połączenie treningu kardio, siłowego i wzmacniającego w jednym programie. Każdy trening składa się z rozgrzewki, części, dzięki której możemy popracować nad techniką, Workout of the Day zawierający dużą ilość powtórzeń w określonych ramach czasowych (mogą to być na przykład burpee, pompki, podciągnięcia albo powtórzenia ćwiczeń ze sztangą) oraz stretchingu.

Niewielki poziom skomplikowania

Choć może to brzmieć jak skomplikowany trening, wcale taki nie jest. Crossfit to bowiem bazuje na ćwiczeniach funkcjonalnych, a więc takich, które znamy z życia codziennego. Mało tego, jest on skonstruowany tak, aby każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania, mógł go wykonać. Dzieje się tak nie tylko ze względu na stosunkowo proste ćwiczenia, ale także system – maksymalna ilość powtórzeń w założonym czasie. Dzięki niemu każdy może ćwiczyć we własnym tempie.

Stosunkowo niskie koszty

Fakt, że metoda bazuje na ćwiczeniach funkcjonalnych sprawia także, że koszty treningu crossfitowego są niewielkie. Jeśli ktoś chce wykonywać go ze własnym zakresie, jest w stanie robić to praktycznie bez użycia sprzętu. Wolisz zajęcia grupowe? Crossfit jest coraz popularniejszy także w klubach fitness i na siłowniach, które posiadają już wyznaczone strefy do crossfitu. Interesuje Cię rozpoczęcie tego typu treningu? Sprawdź swoją siłownię czy klub fitness – może nawet tam znajdziesz odpowiednie zajęcia!

promo-image